Pagrindinis puslapis /
Suaugusiųjų sveikata / Suaugusiųjų hormoniniai spuogai
Suaugusiųjų hormoniniai spuogai: priežastys ir gydymas
Kas įdomu apie suaugusiųjų hormoninius spuogus , yra tai, kad jie negali būti gydomi įprastais gydymo metodais. Vietiniai antibiotikai ir vietiniai retinoidai šiuo atveju yra nenaudingi. Atkreipkite dėmesį į šiuos faktus, kad nustatytumėte hormoninius spuogus:
- Spuogai pirmą kartą pasireiškė suaugusiųjų amžiuje;
- Spuogų išsiveržimas sustiprėja prieš menstruacijas;
- Pranešimas apie nereguliarias mėnesines;
- Pernelyg aktyvios riebalinės liaukos veido srityje;
- Hirsuties (padidėjęs plaukų lygis ant veido ar net plaukų netipinėse vietose);
- Padidėjęs kai kurių vyriškų hormonų kiekis kraujyje.
Kas yra suaugusiųjų hormoniniai spuogai?
Suaugusiųjų hormoniniai spuogai yra odos būklė, paveikianti vyresnius nei 40 metų vyrus ir moteris, dažnai kurią sukelia hormoniniai svyravimai. Skirtingai nuo paauglių spuogų, kuriuos daugiausia sukelia padidėjusi riebalų gamyba brendimo metu, suaugusiųjų hormoniniai spuogai yra susiję su hormonų disbalansu, susijusiu su senėjimu. Šis disbalansas gali atsirasti dėl menopauzės, andropauzės ar su stresu susijusių hormonų pokyčių, kurie gali paskatinti aliejaus gamybą odoje ir sukelti spuogų protrūkius.Hormoniniai spuogai arba suaugusiųjų hormoniniai spuogai taip pat žinomi kaip acne vulgaris atsiranda dėl odos būklės sutrikimo, atsirandančio dėl androgenų hormonų perprodukcijos organizme. Teigiama, kad testosteronas arba androgenas yra pagrindinis lytinis hormonas, kuris randamas tiek vyrams, tiek moterims. Suaugusiųjų hormoniniai spuogai atsiranda dėl per didelio androgenų gamybos organizme.
Androgenų hormonai linkę stimuliuoti riebalines liaukas, kurios odoje gamina daug natūralaus aliejaus ar riebalų. Šis pagamintas sebumas susikaupia plaukų porose ar folikuluose, o vėliau susimaišo su negyvomis ląstelėmis ir bakterijomis, todėl susidaro dėmės ar spuogai.
Hormoniniai spuogai yra gana dažni, atsirandantys brendimo metu, tačiau tam tikrais atvejais jie gali ir toliau pasireikšti vyresnio amžiaus žmonėms. Taip pat pastebėta, kad paaugliai ar paaugliai labiau kenčia nuo hormoninių spuogų dėl hormoninių pokyčių , kurie tuo metu dalyvauja jų organizme.
Taip pat per tą laikotarpį hormoniniai spuogai yra labiau pastebimi vyrams, palyginti su moterimis, nes vyrai gamina daugiau testosterono nei moterys. Nors moterys gali labiau nukentėti nuo tokių spuogų natūralių ciklų metu, įskaitant nėštumą, menstruacijas ir menopauzę.
Suprasti unikalias hormoninių spuogų priežastis po 40 metų yra pirmas žingsnis ieškant veiksmingų sprendimų. Spręsdami šaknų hormonų disbalanso problemą ir pritaikydami odos priežiūros bei gyvenimo būdo įpročius, žmonės gali valdyti šią būklę ir pasiekti aiškesnę, sveikesnę odą.
Suaugusiųjų hormoninių spuogų simptomai
Suaugusiųjų hormoniniai spuogai pasireiškia kitaip nei paauglių spuogai ir paprastai turi specifinių savybių, dėl kurių jie yra atpažįstami. Ši būklė dažniausiai pasireiškia vyresniems nei 40 metų vyrams ir moterims ir yra susijusi su hormoniniais pokyčiais organizme, kurie sukelia unikalius spuogų susidarymo modelius. Šių simptomų atpažinimas yra būtinas tinkamam gydymui ir valdymui.Vieta
Hormoninių spuogų bruožas yra jo vieta. Jis dažnai pasirodo ant apatinio veido, ypač aplink žandikaulio liniją, smakrą ir kaklą. Šios sritys yra ypač jautrios hormoniniams svyravimams, todėl jos yra linkusios į lūžius. Spuogų pažeidimai gali apimti inkštirų, baltųjų galvų ir uždegiminių, cistinių spuogų mišinį. Ypač cistinė spuogai yra gilūs, skausmingi ir dažnai palieka randus, jei jie nėra gydomi greitai.Ciklų
Hormoniniai spuogai paprastai yra patvarūs ir kartojasi ciklais, dažnai pablogėja tam tikru mėnesio metu moterims dėl menstruacijų svyravimų ar menopauzės metu. Vyrai gali pastebėti panašius spuogų paūmėjimo ciklus dėl streso ar mitybos pokyčių, turinčių įtakos hormonams.Atsparumas
Kitas išskirtinis suaugusiųjų hormoninių spuogų bruožas yra atsparumas standartiniam nereceptiniam spuogų gydymui. Daugelis produktų, kuriais siekiama išvalyti spuogus, nesugeba išspręsti pagrindinio hormoninio disbalanso, todėl būklė lieka nepakitusi ar net pasunkėjusi. Užuot išsausėjusi, oda gali tapti sudirgusi ar jautri, o tai apsunkina gydymo pastangas.Odos pokyčiai
Asmenys, turintys hormoninių spuogų, taip pat gali patirti lydinčių odos pokyčių, tokių kaip per didelis riebumas kai kuriose srityse arba sausumas kitose, nes sutrinka natūrali odos pusiausvyra. Lūžiai gali sutapti su kitais hormoniniais simptomais, įskaitant plaukų plonėjimą ar svorio svyravimus, rodančius sisteminius hormoninius pokyčius. Šių simptomų supratimas padeda asmenims ir sveikatos priežiūros paslaugų teikėjams pasirinkti tikslinį gydymą. Nustatydami unikalius hormoninių spuogų požymius, vyresni nei 40 metų vyrai ir moterys gali siekti švaresnės odos, taikydami terapiją, kuria sprendžiamos pagrindinės hormoninės priežastys.Suaugusiųjų hormoninių spuogų vystymasis
Nors kai kurie suaugusieji gali pradėti vystytis spuogus tik nuo 20 ar 30 metų, atrodo, kad tam tikras jų kiekis niekada neišauga, pereidamas į pilnametystę su tais pačiais lūžiais. Tai atsitinka dėl hormoninio lygio pokyčių. Kai moteris artėja prie savo laikotarpio, estrogenų lygis mažėja. Kiaušidės po ovuliacijos gamina progesteroną ir šis hormonas stimuliuoja riebalines liaukas. Spuogai atsiranda dėl to.Kai kurias nėščias moteris veikia hormonų sukelti spuogai. Trečiojo trimestro metu jų riebalinės liaukos padidina aliejaus gamybą, sukeldamos dažnus lūžius. Yra moterų, kurios kenčia nuo spuogų protrūkių po menopauzės, nes testosterono lygis didėja, o estrogenų lygis mažėja.
Kaip matote, suaugusieji gali patirti spuogų problemų per visą savo gyvenimą nuo brendimo iki senų metų. Šios problemos gali neišnykti su amžiumi ir netgi pablogėti.
Jei norite pasiekti puikių rezultatų, kreipkitės į dermatologą, kuris padės jums rasti geriausią spuogų gydymą.
Hormoninių spuogų priežastys
Hormoninio poveikio išprovokuoti spuogai prasideda nuo 20-25 metų amžiaus, kartais tai aktualu paaugliams ir kartais brandžios moterys gali tai turėti. Suaugusiųjų spuogų spuogai paprastai atsiranda ant veido, ypač smakro ir žandikaulio. Tačiau kartais ant krūtinės ar nugaros yra spuogų pėdsakų. Nepaisant to, kad hormonų paveikti suaugusiųjų spuogai retai būna sunkūs ir paprastai pasireiškia kaip maži uždegiminiai mazgeliai ir papulės, moterys, kenčiančios nuo ligos, negali padėti, bet įdomu: kaip tai prasideda?Yra žinoma, kad mūsų antinksčiai pradeda gaminti androgeną, dehidroepiandrosterono sulfatą (DHEAS), kai mes vis dar esame maždaug 10 metų vaikai. Taip pat brendimo pradžioje moterų kūnuose pradeda veikti dar du androgenai, vadinamieji "vyriškieji" hormonai, dehidrotestosteronas (DHT) ir testosteronas. Jie visi skatina riebalines liaukas gaminti daugiau natūralaus odos aliejaus arba riebalų.
Štai kodėl tiek daug paauglių kenčia nuo riebios odos ir spuogų. O berniukai, turintys daugiau "vyriškų" hormonų, dažniau nei mergaitės kenčia nuo paauglių spuogų.
Skirtingai nuo suaugusiųjų spuogų, paauglių spuogai dažnai yra lengvai gydomi.Hormonų lygis jaunuose kūnuose yra labai lankstus. Pirmos eilės gydymas daugeliu atvejų padės ir apima vietinius retinoidus ir benzoilo peroksidą, palaikomus geriamaisiais antibiotikais.
Tačiau po pradinio pagerėjimo gali ateiti laikotarpis, kai keičiasi hormonų lygis ir organizmas nustoja reaguoti į gydymą. Tokiais atvejais reikėtų keisti suaugusiųjų hormoninių spuogų gydymo procedūrą ir dažnai siūloma išbandyti natūralias hormoninių spuogų tabletes.
Taip pat žiūrėkite:
Dažni veiksniai, sukeliantys hormoninius spuogus suaugusiesiems
Yra žmonių, kurie dėl paveldimų veiksnių gali patirti daugiau hormoninių spuogų.Kaip minėjome anksčiau, brendimas yra dar vienas veiksnys, galintis sukelti hormoninius spuogus. Pubertas yra amžiaus laikotarpis, per kurį paaugliai pasiekia lytinį brandumą ir tampa pajėgūs daugintis. Kūnas (tiek vyrai, tiek moterys) pagal šį laikotarpį patiria daug hormoninių pokyčių. Vyrų kūnas, palyginti su moterimis, gamina per daug androgenų hormonų, kurie yra atsakingi už spuogų ar odos dėmių susidarymą. Moterys iš kitos pusės taip pat kenčia nuo hormoninių spuogų dėl hormonų disbalanso organizme.
Veiksniai, sukeliantys hormoninius spuogus suaugusiems
- Mineralų ir vitaminų trūkumas - Akivaizdu, kad vitaminai ir mineralai vaidina teigiamą vaidmenį palaikant hormonų pusiausvyrą mūsų organizme. Todėl dėl skirtingų mineralų ir vitaminų nebuvimo įprastoje mityboje organizmui gali trūkti sustiprinto imuniteto, kuris yra būtinas organizmui kovojant su virusais ir infekcijomis, į kurias organizmas yra linkęs.
- Stresas - Antinksčių stresas skatina hormonų gamybą tiek vyrams, tiek moterims. Dėl streso sukelta reakcija pablogina odos būklę.
- Per didelis cukraus ir riebaus maisto suvartojimas - Per didelis maisto, kuriame gausu cukrų ir riebalų, vartojimas taip pat gali sukelti hormoninius spuogus suaugusiesiems. Spuogų priežasties priežastis iš esmės yra dėl to, kad mūsų kūnas kaupia daugiau riebalų, kuriuos vartojame, kurie vėliau užkemša odos poras. Be to, didelis cukraus suvartojimas gali sukelti odos uždegimus dėl insulino perprodukcijos organizme.
- Menstruacijos, menopauzė, nėštumas - Moteris ovuliacijos, nėštumo ar menstruacijų metu patiria staigų lytinio hormono estrogeno sumažėjimą savo organizme. Šį estrogeno hormono sumažėjimą taip pat lydi testosterono padidėjimas, kuris dar labiau skatina vulgarių spuogų susidarymą.
- Negyvos odos kaupimasis - Negyvos odos ląstelės taip pat yra atsakingos už odos spuogų atsiradimą. Odos ląstelė, kuri susikaupia porose, susimaišo su odos aliejumi (riebalais), todėl atsiranda odos dėmių ar spuogų.
- Steroidų vartojimas - Per didelis steroidų vartojimas taip pat gali sukelti hormoninius spuogus suaugusiesiems. Steroidų vartojimas skatina testosterono gamybą vyrams, o tai dar labiau lemia hormonų disbalansą organizme ir sukelia su oda susijusių problemų.
- Bakterijų buvimas odos porose - Bakterijų buvimas plaukų folikuluose sukelia spuogų ar tamsių dėmių susidarymą ant veido.
Hormoninių spuogų poveikis vyresniems nei 40 metų vyrams ir moterims
Hormoniniai spuogai gali reikšmingai paveikti vyresnius nei 40 metų vyrus ir moteris, darydami įtaką tiek fizinei išvaizdai, tiek emocinei gerovei. Šiame gyvenimo etape, kai daugelis žmonių tikisi, kad jų odos rūpesčiai sumažės, spuogų atsiradimas gali jaustis varginantis ir netikėtas.Fizinis poveikis
Fizinis hormoninių spuogų poveikis viršija laikinas dėmes. Spuogų pažeidimai, ypač cistiniai, gali būti skausmingi ir palikti ilgalaikius randus, jei nebus tinkamai gydomi. Laikui bėgant tai gali sukelti netolygią odos tekstūrą ir spalvos pasikeitimą, todėl gali prireikti pažangių dermatologinių procedūrų.Be to, hormoniniai spuogai dažnai sutrikdo natūralią odos pusiausvyrą, tuo pačiu metu sukeldami tokias problemas kaip per didelis riebumas kai kuriose vietose ir sausumas kitose. Asmenims, jau valdantiems senėjimo požymius, tokius kaip raukšlės ir suglebusi oda, spuogai kelia dar vieną susirūpinimą.
Emocinis ir psichologinis poveikis
Emocinė hormoninių spuogų žala yra vienodai reikšminga. Išsiveržimai matomose vietose, tokiose kaip veidas, gali neigiamai paveikti savivertę, todėl žmonės suvokia savo išvaizdą. Tai gali sukelti socialinį pasitraukimą, nerimą ar net depresiją, ypač kai spuogai išlieka, nepaisant pastangų juos valdyti. Šios amžiaus grupės specialistams matomi spuogai gali paveikti pasitikėjimą savimi bendraujant socialiniuose tinkluose ar darbe, o tai prideda streso ir taip sudėtingam gyvenimo būdui.Platesnis poveikis gyvenimo būdui
Norint valdyti hormoninius spuogus , dažnai reikia koreguoti gyvenimo būdą, kuris gali būti sudėtingas. Specializuota odos priežiūros rutina, mitybos pokyčiai ar receptinių vaistų poreikis gali tapti kasdienio gyvenimo dalimi. Šie pokyčiai gali būti sunkūs, ypač asmenims, balansuojantiems tarp kelių atsakomybių.Norint rasti visapusiškus gydymo sprendimus, būtina suprasti platų hormoninių spuogų poveikį. Tiek fizinio, tiek emocinio poveikio sprendimas gali padėti vyresniems nei 40 metų vyrams ir moterims atgauti pasitikėjimą savimi ir išlaikyti sveikesnę, švaresnę odą.
Suaugusiųjų hormoninis spuogų gydymas
Hormoniniai spuogai tiek vyrams, tiek moterims gali būti gydomi 2 tam tikrais metodais: nereceptiniu gydymu ir receptiniais vaistais.Nereceptinis suaugusiųjų hormoninių spuogų gydymas
Natūralus suaugusiųjų hormoninių spuogų gydymas
- Muilas ir vanduo - Švelnus veido valymas muilu ir vandeniu 2 kartus per dieną gali padėti tinkamai gydyti hormoninius spuogus. Sunku, reikia nepamiršti, kad šis suaugusiųjų hormoninis spuogų gydymas neišvalys jau esamų spuogų ant odos, bet sumažins uždegimo poveikį, kurį sukelia spuogai.
- Valikliai - Valikliai dažnai turi glikolio rūgšties, benzoilo peroksido, salicilo rūgšties ir sieros, kurios yra naudingos spuogų gydymui. Reikėtų vengti besaikio prausiklių naudojimo, nes tai gali net pakenkti odai ar sukelti kitų odos problemų.
- Salicilo rūgštis - Nenormalus ląstelių išsiskyrimas gali būti kontroliuojamas ant odos salicilo rūgšties pagalba. Tačiau rūgštis neturi jokios įtakos riebalų gamybai ir taip pat nežudo jokių bakterijų. Rūgštis yra atsakinga už porų užsikimšimą , kad būtų išvengta pažeidimų švelnesnių spuogų atveju.
- Alkoholis ir acetonas - acetonas padeda pašalinti aliejų nuo odos paviršiaus, o alkoholis naudojamas kaip lengvas antibakterinis agentas. Abu agentai naudojami kartu, kad išsausintų odą ir paprastai turi mažai įtakos spuogams.
- Sieras - Siera yra komponentas, naudojamas daugelyje vaistų nuo spuogų kartu su kitomis medžiagomis, tokiomis kaip salicilo rūgštis ir alkoholis. Kadangi jis turi tik nedidelį poveikį spuogams; Dermatologai paprastai nerekomenduoja sieros suaugusiųjų hormoninių spuogų gydymui.
- Benzoilo peroksidas - Esant lengviems spuogams, gydytojas gali rekomenduoti gydyti hormoninius spuogus neprivalomu vaistu, turinčiu tam tikrą kiekį benzoilo peroksido. Benzoilo peroksidas padeda sunaikinti bakterijas, kurios sukelia spuogų problemą. Norint išlaikyti spuogus įlankoje, junginys turi būti nuolat naudojamas mažiausiai keturias savaites. Skirtingai nuo kitų nereceptinių produktų, jis neturi įtakos riebalų gamybai, o spuogai grįžta, kai nustojate vartoti junginį. Per didelis benzoilperoksido naudojimas gali sukelti odos sausumą arba odos dirginimą; todėl reikia pasirūpinti tirpalo taikymo metu.
- Vietinis retinoidinis gelis - Vietinis retinoidinis gelis padeda sumažinti odos uždegimą ir patinimą, taip pat padidinti ląstelių augimą. Gelis sustabdo naujų spuogų susidarymą ant odos. Palyginti su kitais nenustatytais hormoninių spuogų gydymo būdais, vietinis retinoidinis gelis gali užtrukti 8–12 savaičių, kad parodytų norimus rezultatus.
- Žalioji arbata - Žalioji arbata gali būti vartojama siekiant sumažinti uždegimo lygį organizme. Be vietinės odos priežiūros režimo praktikos, galima apsvarstyti galimybę išgerti keletą puodelių žaliosios arbatos per dieną, kad oda automatiškai suteiktų energijos.
- Vaistažolių tabletės nuo hormoninių spuogų - Rinkoje yra šimtai vaistažolių, organinių ir natūralių hormoninių spuogų tablečių, kurios garantuoja veiksmingą sprendimą atsikratyti hormoninių spuogų. Tačiau mažai tikėtina, kad dalis šių hormoninių spuogų tablečių turės daug naudos, nes nustojus jas vartoti, spuogai vėl pasirodys po tam tikro laiko.
Receptiniai suaugusiųjų hormoninių spuogų gydymo būdai
Receptinis suaugusiųjų hormoninių spuogų gydymas
- Retinoidai arba vitamino A dariniai - Šio tipo vaistai yra geriamieji vaistai hormoniniams spuogams ir vietiniams losjonams. Šie vaistai padeda nuvalyti vidutinio sunkumo ar sunkius spuogus, normalizuodami odą. Retinoidai gali būti naudojami kartu su kitais suaugusiųjų hormoninių spuogų gydymo produktais, tokiais kaip geriamieji antibiotikai ir benzoilo peroksidas, siekiant sustiprinti spuogų pašalinimo poveikį. Nors vietiniai retinoidai neturi daug šalutinių poveikių, jų vartoti nerekomenduojama slaugai ar nėščioms moterims. Nedidelis šalutinis poveikis, susijęs su šiuo produktu, yra sausumas, paraudimas ir odos niežėjimas.
- Azelaino rūgštis - Teigiama, kad šis vaistas turi antibakterinių ir priešuždegiminių savybių , kurios padeda atsikratyti hormoninių spuogų. Gelis ar kremas taip pat naudojamas išgydyti kito tipo būklę, kuri populiariai žinoma kaip Rosacea.
- Geriamieji kontraceptikai - Gydytojai moterims dažnai siūlo kontraceptines tabletes , kad sumažintų vyriškų hormonų testosterono poveikį ant odos kylantiems spuogams. Šiuos kontraceptikus gali vartoti tik moterys, o norimus rezultatus galima gauti per 3–4 mėnesius. Kai kurie šalutiniai poveikiai, susiję su kontraceptinėmis tabletėmis nuo hormoninių spuogų, yra pykinimas, krūtų jautrumas, svorio padidėjimas ir kraujo krešuliai.
- Spironolaktonas - Šis vaistas ypač naudojamas blokuoti organizmo hormonų veikimą ant odos esančių riebalų liaukų. Šio tipo vaistai yra naudingi moterims, kurių spuogai pablogėja menstruacijų metu.
Kodėl natūralūs papildai idealiai tinka vyrams ir moterims po 40 metų
Vyresniems nei 40 metų vyrams ir moterims, susiduriantiems su hormoniniais spuogais, natūralūs papildai yra įtikinamas sprendimas, atitinkantis tiek jų odos sveikatos poreikius, tiek bendrą savijautą. Skirtingai nuo tradicinių vaistų, kurie kartais gali turėti stiprų šalutinį poveikį, natūralūs papildai yra švelnesnis, tvaresnis būdas valdyti spuogus ir užkirsti kelią būsimiems protrūkiams.Saugumas ir minimalus šalutinis poveikis
Vienas iš pagrindinių natūralių spuogų gydymo papildų privalumų yra jų saugumo profilis. Daugelis receptinių vaistų nuo spuogų gali sukelti šalutinį poveikį, pvz., Sausumą, dirginimą ar paraudimą, ir netgi gali sutrikdyti natūralų odos barjerą. Priešingai, natūralūs papildai, pagaminti iš žolelių, vitaminų ir mineralų, paprastai yra gerai toleruojami, su minimalia nepageidaujamų reakcijų rizika. Kadangi jie veikia su natūraliais organizmo procesais, jie dažnai yra švelnesni ant odos, ypač tiems, kurie turi jautrią odą ar kitų su amžiumi susijusių problemų, tokių kaip sausumas ar plonėjanti oda.Suderinamumas su kitais gydymo būdais
Natūralūs spuogų papildai gali būti naudojami kartu su kitomis odos priežiūros procedūromis ar vaistais, todėl jie yra universalus pasirinkimas asmenims, norintiems pagerinti savo odą. Nesvarbu, ar tai būtų pritaikyta odos priežiūros rutina, hormonų terapija ar gyvenimo būdo pokyčiai, natūralūs papildai palaiko organizmo gijimo ir balansavimo procesus, netrukdydami kitiems gydymo būdams. Dėl to jie idealiai tinka vyresniems nei 40 metų suaugusiesiems, kurie tuo pačiu metu gali naudoti įvairius metodus senstančiai odai ir spuogams spręsti.Prevencija ir ilgalaikiai rezultatai
Nors daugelis tradicinių spuogų gydymo būdų siūlo tik laikiną palengvėjimą, natūralūs papildai padeda pašalinti pagrindines hormoninių spuogų priežastis, ypač estrogeno ir testosterono disbalansą. Skatindami ilgalaikę hormonų pusiausvyrą, šie papildai laikui bėgant gali padėti sumažinti spuogų protrūkių dažnį ir sunkumą. Be to, jie dažnai teikia kitą naudą sveikatai, pavyzdžiui, pagerina imuninę funkciją, geresnį virškinimą ir padidina odos elastingumą, todėl jie yra idealus sprendimas tiems, kurie ieško tiek spuogų prevencijos, tiek bendro sveikatingumo.Vyresniems nei 40 metų asmenims natūralūs papildai yra holistinis, veiksmingas ir saugus būdas kovoti su hormoniniais spuogais, ilgainiui palaikant odą ir bendrą sveikatą.Skaitykite daugiau apie natūralų suaugusiųjų spuogų gydymą
Nuorodos:
comments powered by Disqus